جمعه, 14 تیر 1398 ساعت 07:51

تعمیر رایگان دستگاه مکبوک ایر 2018 توسط اپل

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
تعمیر رایگان دستگاه مکبوک ایر 2018 توسط اپل تعمیر رایگان دستگاه مکبوک ایر 2018 توسط اپل

اپل در سندی داخلی به کارکنان بخش تعمیرات خود اعلام کرده‌ در بورد منطقی (Logic Board) تعداد بسیار کمی از مدل‌های مک‌بوک ایر، اشکالی یافت شده‌ است. براساس اسناد جمع‌آوری‌شده‌ی 9to5mac، به فروشگاه‌های اپل‌ و مراکز معتبر تعمیراتی اطلاع داده‌ شده تا بورد منطقی اصلی دستگاه‌های مشکل‌دار را بدون هزینه تعویض کنند.

در یادداشتی که اپل برای کارکنان بخش تعمیرات فرستاده، گفته شده مشکلی در بورد منطقی اصلی برخی دستگاه‌ها، به‌ویژه مدل‌های مک‌بوک ایر رتینای ۱۳ اینچی ۲۰۱۸، با سریال‌نامبرهای مشخص یافت شده‌ است. اپل به صاحبان دستگاه‌هایی ایمیل خواهد فرستاد که سریال‌نامبر آن‌ها به‌عنوان دستگاه‌های مشکل‌دار شناسایی شده است؛ هرچند همه‌ی مشتریان می‌توانند دستگاه‌های خود را برای بررسی به فروشگاه‌های اپل‌ و مراکز معتبر تعمیرات ببرند.

در اسناد اپل ذکر شده‌ که مشکلات مرتبط با برق دستگاه‌‌ها است؛ ولی اشاره‌ای به این نشده‌ که کاربران دقیقا با چه مشکلاتی مواجه شده‌اند. جست‌و‌جوی سریع اینترنتی درزمینه‌ی مشکلات مربوط‌به بورد منطقی مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ نشان می‌دهد گزارش این اشکالات مربوط‌به زمانی‌ است که این مدل تازه به بازار عرضه‌ شده‌ بود و دستگاه‌های برخی از کاربران به‌کل روشن نمی‌شد.

اپل هنوز برنامه‌ی خود برای تعمیر این دستگاه‌ها را اعلام نکرده و آن را در وب‌سایت «برنامه‌های تعمیر و تعویض» خود قرار نداده که در آن، موارد مربوط‌ به فراخوانی و سرویس را اعلام می‌کند. گاهی اوقات، اپل برنامه‌ی خود را وقتی تنها به تعداد کمی از دستگاه‌ها مربوط می‌شود، اعلام نمی‌کند؛ ولی واضح نیست که معیارهای آن برای اعلام عمومی برنامه‌های تعمیر و تعویض خود چیست.

اپل این پشتیبانی را برای دستگاه‌های مشکل‌داری ارائه می‌دهد که حداکثر چهار سال از تاریخ خرید آن‌ها می‌گذرد. کاربرانی که فکر می‌کنند ممکن است مک‌بوک ایر آن‌ها این مشکل را داشته باشد، می‌توانند به فروشگاه‌های اپل یا مراکز رسمی ارائه‌ی خدمات اپل مراجعه کنند.

منبع: Zoomit

خواندن 127 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 14 تیر 1398 ساعت 07:56

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
/**/